“E gjithë Drenica me Bekim Jasharin”/ Geci me akuza të rënda për miliarderët e Skenderajt

Kryetari aktual i Skenderajt vazhdon të marrë mbështetje në garën për të siguruar edhe një mandat në krye të kësaj komune.

Mbështetje të madhe Jashari ka marrë edhe nga vëllezërit Geci nga Llausha e Skenderajt.

Veprimtari i LDK-së, Halil Geci, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka thënë se e gjithë Drenica është me Bekim Jasharin.

Geci ka reaguar edhe ndaj atyre që po mundohen të sfidojnë, nënçmojnë dhe etiketojnë e sidomos të krahasojnë Bekim Jasharin me kandidatët e tjerë që janë bërë miliarderë në emër të gj akut të Familjes Jashari.

Ai u ka bërë thirrje të gjithe drenicasve që të largohen nga partitë politike dhe iniciativat e ndryshme dhe t’i japin mbështetje Bekim Jasharit.

Sipas tij drenicasit duhet të largojnë nga opcioni njerëzit që janë bërë miliarderë në emër të gj akut të familjes Jashari dhe ta votojnë përfaqësuesin e kësaj familje.

Shkrimi i plotë i tij:

E gjthë Drenica me Bekim Jasharin

Ata që janë shqiptarë e Drenicali që kanë gj ak shqiptari largohuni nga partitë politike, dhe inciativat e ndryshme, vota e Drenicakve duhet të shkoj për Bekim Jasharin dhe asambleistat që i cakton Bekimi e jo nga zuzaret e inciativave qytetare, dhe të partive tjera, si dhe nga ata që e tradhtuan familjen Jashari e që lanë vetem, dhe sot janë bërë bashkë qakej, kuca, e maca për ta gjunjëzua Bekimin, unë ju them se familja Jashari nuk u gjunzua para makineris qetnike Serbe të Millosheviqit, e po ju dorëzohet vazalve politik të shikut e të Hashimit. Ata që sot ju kanë bashkuar inciativave dhe partive për ta sfiduar Bekimin nuk janë shqiptarë..!

Zëra lahperash që mundohen ta sfidojnë, nënçmojnë dhe etikojnë dhe të krahasojnë Bekim Jasharin me kandidatet tjerë që janë bërë miliarderë pikërisht në emër të gj akut të Familjes Jashari, Familje kjo e pa përsëritshme në historinë shqiptare e besa edhe të njerzimit.

Familje kjo që u flijuan i madhë e i vogël burra e gra e fëmijë të gjithë se bashku me pushkë në dorë në luftë me një ushtri, duke luftuar dhe duke u flijuar për lirinë e këtijë vendi,sot po tentojnë hileqaret,e lahperat dhe zuzaret, ata që dje iken dhe e lanë në baltë Jasharajt dhe me vonë kthyen si kurvat bythë…. pa e humbur as edhe një qime floku, të tyre as të familjes të tyre po tentojn të nençmojn e të etiketojnë ëmblemen e Shqiptarisë Familjen Jashari, duke i dalur kundër kandidat, Bekimit njësoj sikur dje Ademin që e lën vetëm, dhe më vonë u banë kundra ti duke e lanë pa a rmë dhe pa fishek, jo veç kaq por edhe iken si kurvat llugave Drenicës dhe banhofeve të përendimit, pikerisht ata që dje ia ndalen a rmatimin dhe u ban krah i Polarit prej Broje, dhe Vuçiqit të cilët në tryezen e bisedimeve e sollen ndarjen e Mitrovicës, e sollën Zajednicen e sollen mini-shengenin, i ndan tokë Rugove Cerna Gores dhe që i sollen atdheut 100 të zeza, me v rasje hajni uzurpime, duke e pruar Kosovën buzë shperbërjes, nga e cila situat e kemi veshtirë të dalum, u bënë miliarder, dhe që nuk u ngopen kurrë, pikërisht kjo sort e qenefave, edhe sot, po e mbrojnë në vazhdimësi arkitektin e ndarjes Vuçiqin, Ramen dhe Thaçin, edhe po tentojnë ta kapin Komunën e Skenderajt, ngase ia ka lënë zhigë politika, hajnija dhe plaçka.

Plaçkë të cilën ua ndërprieu para 4 viteve Bekimi, ashtu siç ia ndërpriti Shabani me djem Serbisë plaçkën dhe v rasjet e Kosovës ashtu edhe Bekimi ua ndërpriti argatve te Hashimit dhe Vuçiçit plaçken që ia bënë Drenicës këta munafikgji.

Po të njëjtit qenefa pas ranjes së Jasharajve e kanë festua vdekjen e tyre me të shtëna në ajr dhe me shampanjë, duke lobuar se Ademi ska qenë i joni.

Ju pyes juve Drenicakve të mi a e meritojnë lirinë e këtij vendi, ata që sot sillen si harambasha e miliarderë në emer të gj akut e të atedheut.

Jo bre jo! boll ma, lejoni atdheun të frymoi shqip o lahpera.

O ju bre e meritoni plumbin në pocorrk të kres, fatkeqsia është se s’po ka kush…!

Drenica duhet ta di se Bekimi është njishi për Skenderajn.

Gjithashtu për Kosovën është njishi Murati pas tyre tjerë nuk ka.

Prandaj të gjithë Drenicaket i lutëm të largohen nga Inciativat qytetare dhe poshtërësitë e disa kurvave në politikë që po tentojnë me hyrë brenda si asambleist, përmes inciativaveve qytetare e pastaj me qit kushte.

I lus qytetaret e Drenices të largohen nga këto tradhti.

Kuptone se vota e Drenicakëve duhet të shkoi për Bekimin dhe listën e tij të asambleistve të cilet ai i ka caktuar.

Bekimit i uroi fitoren dhe i betohem krejt çka kam njerëz miq e shokë e familje time vota do shkoj për Bekimin dhe të gjithë ata asambleistet që i prek me gishte dhe që mendon se janë të duhurit e ti.

Urime fitorja o më i miri i Kosovës, Zoti e bekoftë Drenicën Zoti e bekoftë familjen Jashari Zoti e bekoftë Kosovën dhe na ruajt nga kjo sort e zuzarve amin.

Previous post S’ia dhanë rrogën, i riu shkatërron kamionët e ndërrmarrjes ku punonte (VIDEO)
Next post Ankesa nga kompanitë shqiptare në Zvicër: Po ka punë, por nuk po ka punëtorë