Copyrighted.com Registered & Protected
Home Fokus Ky është i riu kosovar që u arrestua sot nga Njësia Speciale (FOTO)

Ky është i riu kosovar që u arrestua sot nga Njësia Speciale (FOTO)

by rks2008


I riu nga Prizreni që qëndroi në arrati për muaj të tërë, pasi dyshohet për posedim të d rogës, më në fund ka rënë në prangat e Policisë.

Bëhet fjalë për rastin e 1 dhjetorit 2021, kur njësia Antid rogë e Policisë konfiskoi rreth 1 kilogramë ma rihuanë, në lagjen “Durmish Asllan”.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë të ditur se personi që u prangos si i dyshuar për këtë rast është Patriot Morina.

Lexo edhe:  Loja e fatit tim - Episodi 21 - Pjesa 3

Morina, i cili njihet me nofkën “Giga i Vogël” u arrestua nga Policia, gjatë ditës së premte.

Sipas burimeve të Sinjalit, edhe në ditën kur iu vunë prangat, i riu u kap me substancë n arkotike.

Pas arrestimit, i njëjti është dërguar në Stacion Policor, ku është intervistuar nga hetuesit.

Ndryshe, sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës, personi që posedon d rogë mund të dënohet me burgim deri në 8 vjet.

Lexo edhe:  Ishte në lidhje me vajzen e saj - Drejtoresha në Kosovë dyshohet se e braktisi maturantin në Budva (DETAJE)

“Kushdo që pa autorizim blen ose posedon me qëllim të shitjes apo shpërndarjes, ose ofron për shitje substanca apo preparate të cilat janë shpallur me ligj si n arkotikë, substanca p sikotrope apo substanca a naloge, dënohet me gjobë dhe me burgim prej dy (2) deri në tetë (8) vjet”.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata

Lexo edhe:  Serbët i vranë gruan dhe 7 fëmijë, ish-ushtari i UÇK bëhet me binjakë pas 20 vitesh (VIDEO)

You may also like