Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Do të presim gabimet e Real Madridit –

Do të presim gabimet e Real Madridit –

by rks2008


Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, është shprehur shumë i lumtur pas fitores ndaj Sevillas.

Blaugranasit triumfuan me golin e shënuar nga Pedri, që mjaftoi në fund për duelin që përcaktoi se kush do të renditej pas Real Madridit.

“Sot mundëm një super skuadër, një nga ato që ju i quani “të mëdhenjtë”, ne mundëm një tjetër të madhe”.

Lexo edhe:  Ian Wright makes bold claim about Arsenal after loss to Newcastle United

Ata janë skuadra më e mirë mbrojtëse në La Liga dhe kishin humbur vetëm dy ndeshje”.

Së fundi, ai tha se “të paktën ne do të përpiqemi të fitojmë La Ligën. Kur nuk varet nga vetja, ne duhet të shikojmë tjetrin.

Është e vështirë që Real Madridi të dështojë kaq shumë, por ne do të përpiqemi deri ne fund”.

Lexo edhe:  Arsenal can sign two top strikers for just £42.4m

Pas kësaj fitoreje, Barcelona është ngritur në vend të dytë në renditje, me 12 pikë prapa liderit Real Madridit, por me një ndeshje më pak të zhvilluar.

You may also like