Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Ndihem shumë mirë kur agjëroj –

Ndihem shumë mirë kur agjëroj –

by rks2008


Në një intervistë të dhënë për revistën amerikane “Esquire”, Karim Benzema ka folur shkurt edhe për praktikimin e fesë Islame.

Sulmuesi i Real Madridit është njëri nga futbollistët e shumtë që agjëron gjatë muajit të Ramazanit.

Reprezentuesi francez shpjegoi në mënyrë të veçantë se agjërimi në muajin e Ramazanit nuk e pengon atë të stërvitet normalisht.

Lexo edhe:  Arsenal reach ‘full agreement’ for Mikel Arteta’s first summer signing

34-vjeçari gjithashtu tha se Ramazani për të është i rëndësishëm dhe se ndihet mirë kur agjëron

“Nuk ka asnjë ndikim. Ramazani është pjesë e jetës sime dhe feja ime e bën Ramazanin një obligim.

Për mua, është shumë i rëndësishëm dhe ndihem shumë mirë kur agjëroj”, tha Benzema.

You may also like