Copyrighted.com Registered & Protected
Home Fokus Latifi: Grenell është argat i Vuçiqit, qëndrimi i Kurtit ndaj tij ishte i qëlluar

Latifi: Grenell është argat i Vuçiqit, qëndrimi i Kurtit ndaj tij ishte i qëlluar

by rks2008

Për analistin Blerim Latifi, ish-i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, Richard Grenell është argat i Vuçiqit.

Prandaj, Latifi thotë se Kosova është me fat që Donald Trump dhe Grenell kanë humbur zgjedhjet, pasi sipas tij, do e kthenin Kosovën nën Serbi.

Lexo edhe:  Shkolla private në Kosovë braktis maturantin në Budva, familjarët e nxënësit: Gjithçka u bë në shenjë hakmarrje

Statusi i tij i plotë:

Në kulmin e luftës në Ukrainë, Trump, tanimë krejtësisht i çmendur pas rënies nga pushteti, i kërkon ndihmë Putinit në luftën e tij politike kundër presidentit Biden. Njeriu i parë nga bota që me plot entuziazëm ia uron fitoren në zgjedhje Vuçiqit, është Richard Grenell.

Kam qenë dhe vazhdoj të jem shumë skeptik për pikëpamjet e Kurtit rreth marrëdhënieve ndërkombëtare, por duhet ta pranojmë se qëndrimi i tij ndaj Grenellit ishte i qëlluar. Ky njeri është argat i Vuçiqit. Në kuptimin e plotë të fjalës. Ne jemi me fat që Trump dhe ky i humbën zgjedhjet. Këta na kishin kthy nën Serbi.

Lexo edhe:  E dhimbshme: Ky është biznesmeni që vdiq sot, dyshohet se i mori jetën vetës (FOTO)

You may also like