Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Pep Guardiola është trajneri më i mirë në botë

Pep Guardiola është trajneri më i mirë në botë

by rks2008


Sfida e së dielës mes Liverpoolit dhe Manchester City-t ka tërhequr vëmendjen e mbarë botës.

Me dy skuadrat kryesuese të Premier League-s që do të matin forcat në një përballje të jashtëzakonshme.

Jurgen Klopp foli në një intervistë për “Sport Bild”.

“Guardiola është trajneri më i mirë në botë. Të gjithë presin këtë ndeshje mes nesh dhe tyre, dhe ne mezi presim ta luajmë.

Të studiosh Manchester Cityn është një përzierje e kënaqësisë dhe punës. Ke kënaqësi të shohësh Cityn duke luajtur.

Lexo edhe:  Goal publikon renditjen e re për Topin e Artë 2022

Ne do të përgatitemi mirë dhe do të sulmojmë, nuk mund të mbrohemi ndaj një ekipi që sulmon më shumë se kushdo tjetër”, u shpreh Klopp.

Si Liverpooli, ashtu edhe Manchester City, kanë bërë një edicion fantastik e tani janë gati për ndeshjen e drejtpërdrejtë, që mund të përcaktojë fatin e sezonit.

Megjithatë, nuk ndan të njëjtin mendim trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, i cili duket se do të largojë presionin, teksa veçon se ky 90-minutësh nuk do të përcaktojë fatin e titullit.

“Na pret një ndeshje e vështirë, megjithatë, nëse nuk fitojmë ndaj City-t, askush nuk do të mendojë se kaq ishte dhe gjithçka është vendosur.

Lexo edhe:  Mikel Arteta refuses to defend Arsenal players after Newcastle defeat

Gara për titull do të perfundojë në xhiron e fundit deklaroi në fund Jurgen Klopp.

You may also like