Copyrighted.com Registered & Protected
Home Fokus Hakeri që e liroi SHBA, kishte hyrë edhe në llogarinë e ish-kryeministrit Hashim Thaçi (VIDEO)

Hakeri që e liroi SHBA, kishte hyrë edhe në llogarinë e ish-kryeministrit Hashim Thaçi (VIDEO)

by rks2008

Ardit Ferizi, hakeri kosovar që u lirua këto ditë nga drejtësia amerikane, ani se ishte gjetur fajtor për dhënien e emrave të ushtarëve ISIS-it, ka histori kriminale edhe në vendlindje.

Klan Kosova kishte raportuar për të kaluarën e tij në tetor të vitit 2015, kur ishte dhënë lajmi për arrestimin e tij në Malajzi dhe ekstradimin në SHBA, ku ishte dënuar me 20 vjet burgim, nga të cilat i mbajti vetëm 6.

Lexo edhe:  “Kur t’vi ka me t’i faru të gjithë, në qershor m’ki aty”, mërgimtari nga Suedia nxehet keq

Djaloshi nga Gjakova, sipas prokurorisë kishte hyrë edhe në llogaritë e qeverisë dhe ish-kryeministrit Hashim Thaçi.

Kjo krahas ndërhyrjes në sisteme bankare.

You may also like