Copyrighted.com Registered & Protected
Home Fokus Ukraina shkatërron kolonën me tanket ruse (VIDEO)

Ukraina shkatërron kolonën me tanket ruse (VIDEO)

by rks2008

Ukraina ka arritur të shkatërroj një kolonë me tanke ruse e cila po bëhej gati për ofenzivë. Sulmi është kryer nga Brigada e Specializuar e 57-të.

Mediat ukrainase raportojnë se sulmi është kryer me mjete të sofistikuara, dhuratë nga shtetet e përëndimit.

Disa tanke janë shkatërruar tërësisht dhe është neutralizuar një sulm rus./Indeksonline/Lexo edhe:  “Kur t’vi ka me t’i faru të gjithë, në qershor m’ki aty”, mërgimtari nga Suedia nxehet keq

You may also like