Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Do të luajmë njëjtë edhe në ndeshjen e dytë kundër Manchester Cityt

Do të luajmë njëjtë edhe në ndeshjen e dytë kundër Manchester Cityt

by rks2008


Atletico Madridi nuk do të devijojë nga stili i tyre i zakonshëm i lojës, pavarësisht kritikave të mëdha për lojë defanzive.

Kundër Manchester Cityt në ndeshjen e dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, sipas Diego Simeones, Atletico Madridi do të mbrohet.

Këtë e ka thënë trajneri Diego Simeone në konferencë për media duke thënë se do t’i injorojë të gjitha kritikat në drejtim të taktikave të tij.

Lexo edhe:  5 Arsenal players who underperformed against Newcastle United

Unë jam trajner që nga viti 2005 dhe preferoj të respektoj gjithmonë kolegët e mi.

Por janë gjithmonë ish-lojtarët ose trajnerët që vendosin të flasin për të tërhequr vëmendjen e njerëzve. Unë thjesht i injoroj ata tha Simeone.

Simeone më tutje shtoi se ekipi i tij, i cili arriti në finalet e Ligës së Kampionëve në vitet 2014 dhe 2016, ka një identitet dhe do të qëndrojë me të, pavarësisht se duhet të fitojë ndeshjen e së mërkurës për tu kualifikuar në gjysmëfinale.

Lexo edhe:  Nuk e meritojmë të luajmë në Champions League dhe në Europa League

Ne jemi kundër një ekipi që luan shumë mirë. Ata bëjnë një lojë shumë e mirë pozicionale, por ne kemi shumë shpresa në këtë drejtim.

Është e qartë se vetëm shpresa nuk mjafton, por ne do të përpiqemi ta çojmë lojën atje ku mund t’i lëndojmë. ata”, shtoi argjentinasi.

“Fjalët nuk thonë shumë, e rëndësishme është se çfarë do të ndodhë pas fillimit të ndeshjes”, tha në fund Simone.

Lexo edhe:  Arsenali do e fitojë Premier Leaguen brenda 2 viteve

You may also like