Copyrighted.com Registered & Protected
Home Fokus ‘Kryeministri Kurti m’ka marrë në prehër dha ka nisë me qajt’ – Rrëfimi i 18-vjeçarit që i mbijetoi shpërthimit në Mitrovicën e Veriut

‘Kryeministri Kurti m’ka marrë në prehër dha ka nisë me qajt’ – Rrëfimi i 18-vjeçarit që i mbijetoi shpërthimit në Mitrovicën e Veriut

by rks2008


Saktësisht para 10 viteve në Mitrovicë të Veriut ndodhi një shpërthim i fuqishëm, në lagjen “3 Rrokaqiejt”, shkruan Republika Online

Një eksploziv shpërthej në banesë të një shqiptari, për pasoj mbeti i vdekur vetë pronari i kësaj banese, Selver Haradinaj, derisa familjaret tjerë të Selverit shpëtuan me disa lëndime të lehta.

10 vite pas kësaj ngjarje ka folur djali i Selverit i cili në atë kohë ishte vetëm 8 vjeç dhe tregon se si ka ndodhur ngjarja.

Lexo edhe:  I moshuari u kërkon djemve të tij në diasporë t’i dërgojnë para dhe ta ndihmojnë Albin Kurtin (VIDEO)

Armendi, djali i Selverit i cili vdiq, tregon se për vizitë ngushëllimi për babain e tij erdhi vetëm Albin Kurti dhe tregoi rastin se si e kishte marrë në prehër Armendin dhe kishte filluar të qajë kryeministri i vendit, Albin Kurti. /REPUBLIKA ONLINE/

You may also like