Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Rio Ferdinand parashikon finalistët e Champions League

Rio Ferdinand parashikon finalistët e Champions League

by rks2008


Rio Ferdinand ka mbështetur Manchester Cityn dhe Liverpoolin që të kalojnë në finale e Ligës së Kampionëve të këtij sezoni.

Në një intervistë pas ndeshjes për BT Sport, Ferdinand beson se skuadra e Pep Guardiolës do të arrijë në finalen e Ligës së Kampionëve për të dytin vit radhazi, duke mposhtur Real Madridin me dy gola diferencë, ai tha:

Lexo edhe:  Bukayo Saka makes honest admission after Arsenal’s costly defeat to Newcastle

“Unë mendoj se Manchester City do të shkojë kundër Real Madridit me dy gola”.

Villarreal kanë qenë kuajt e errët të Ligës së Kampionëve, duke mahnitur Juventusin dhe Bayern Munchen në rrugën për katërshen e fundit.

Megjithatë, Ferdinand nuk e sheh “Nëndetësen e Verdhë” që të dëmtojë ambiciet e Ligës së Kampionëve për Reds.

Lexo edhe:  West Hami dhe Manchester City – Shiko këtu ndeshjen

“Liverpooli e dinë se si t’i kalojë këto situate. Ata kanë përvojë, fuqinë e zjarrit dhe do të jenë shumë të fortë në dy ndsehje për këtë ekip të Villarrealit.

Ndoshta është fundi i rrugës për klubin spanjoll”, tha ai.

Manchester City dhe Liverpool janë takuar tashmë dy herë në Premier League këtë sezon.

Të dyja ndeshjet përfunduan 2-2. Ata do të përballen sërish me njëri-tjetërin në gjysmëfinalen e FA Cup këtë të shtunën.

Lexo edhe:  Paul Merson has identified who is to blame for Arsenal’s defeat to Spurs

You may also like