Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Nuk e kuptoj si u futën 20 mijë fansa të Eintracht Frankfurtit në ‘Camp Nou’

Nuk e kuptoj si u futën 20 mijë fansa të Eintracht Frankfurtit në ‘Camp Nou’

by rks2008


Xavi ka thënë se Barcelona do të duhet ta hetojë se si Eintracht Frankfurt arriti të merrte mbi 20 mijë bileta për tifozët në “Nou Camp”, pasi sipas tij ata luajtën një rol të rëndësishëm në eliminimin e skuadrës së tij nga Liga e Evropës.

Barcelona pësoi eliminim nga garat evropiane për të dytë herë në këtë sezon, pasi u mund në shtëpi nga Eintracht Frankfurt.

Lexo edhe:  Cristiano Ronaldo flet për herë të parë për trajnerin e ri Erik ten Hag

Pas ndeshjes, trajneri i Barcelonës, Xavi u ankua për faktin që kaq shumë tifozë gjerman ishin lejuar në stadium, duke e bërë atë të ndihej në një vend neutral.

“Është e qartë se atmosfera ndikoi në eliminim dhe klubi duhet ta shqyrtojë pse ndodhi kjo”.

“Ishte një llogaritje e gabuar nga ana jonë. Kjo nuk mund të lejohet të ndodhë. Ishte më shumë se një finale me stadium neutral”.

Lexo edhe:  Southamptoni dhe Liverpooli – Shiko këtu ndeshjen

“Kemi bërë shumë gabime. Kemi bërë gabime në të tre golat dhe duhet të shikojmë veten. Nuk luajtëm mirë”, ka thënë Xavi.

You may also like