Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Liverpooli është 6 vjet para Manchester Unitedit

Liverpooli është 6 vjet para Manchester Unitedit

by rks2008


Ralf Rangnick mendon se Liverpooli është në një tjetër nivel, derisa “Reds” e shkatërruan mbrëmë skuadrën e tij duke e mposhtur me rezultat të thellë, 4:0.

Trajneri gjerman ndihet i mllefosur me paraqitjen e ekipit, i cili asnjëherë nuk ishte kundërshtar i barabartë me Liverpoolin.

“Nuk besoj se një formacion tjetër do të mund të ndryshonte diçka.

Lexo edhe:  VIDEO/ Goli i Rafael Leao për Milanin kundër Atalantas

“Është një humbje e turpshme, zhgënjyese, ndoshta edhe poshtëruese. Na duhet ta pranojmë se Liverpooli është gjashtë vjet përpara nesh.

Kur ka arritur Jurgen Klopp, janë bërë ndryshime në klub, të cilat e kanë sjell jo vetëm skuadrën, por edhe klubin dhe qytetin në një nivel të ri.

Kjo është ajo që duhet ta bëjmë ne në afatet e ardhshme kalimtare”, përfundoi trajneri i përkohshëm i Man Utd.

Lexo edhe:  VIDEO/ Goli i Lionel Messit për PSG-në kundër Montpellier

You may also like