Copyrighted.com Registered & Protected
Home Fokus U përplas me kamionin, vetura ju bë “dyfish” – Kështu humbi jetën mërgimtarja kosovare

U përplas me kamionin, vetura ju bë “dyfish” – Kështu humbi jetën mërgimtarja kosovare

by rks2008


Nuk ia doli të mbijetonte. Lëndimet e marra në aksidentin e së shtunës ishin shumë të rënda. Donika Nikollbibaj, 24 vjeç, e përfshirë në një aksident trafiku në Padernello di Paese, në provincën e Trevisos në Itali, vdiq dje në spital.

Siç shkruan shtypi në Itali, e ndjera kishte marrë rrugë bashkë me motrën e saj Monikën për të ardhë në Kosovë për festën e Pashkëve, por makina e tyre u përplas kokë më kokë me një kamion.

E reja, e cila prej vitesh jetonte në San Michele all’Adige, në Trentino, po kthehej në Kosovë me motrën e saj për të kaluar Pashkët me familjen e saj. Ato po përballeshin me një rrugë të gjatë për t’u kthyer në shtëpi.

Lexo edhe:  “O s’e kam marrë rrogën bre…”/ Vajza në këtë qytet e bën për spital babain pasi nuk i dha para

Makina me të cilën udhëtonin dy vajzat e drejtuar për në aeroportin e Trevisos, është përplasur kokë më kokë me një kamion, rreth orës 6:30 të mëngjesit të ditës së shtunë.

Makina u përplas me një kamion Iveco, i drejtuar nga një transportues venecian 35-vjeçar, që vinte në drejtim të kundërt të udhëtimit, nga Treviso në Castelfranco Veneto.

Në përplasjen e dhunshme dy të rejat kanë ngecur mes çarçafëve të makinës, e cila ka përfunduar në një kanal jashtë rrugës.

Lexo edhe:  Në ditëlindjen e vjehrrës, Ariana Fejzullahu bëhet me veturë luksoze të vitit 2021 (FOTO)

Te 24-vjeçarja e cila studionte në Universitetin e Veronës dhe punonte në Trento, u shfaqën menjëherë lëndime shumë të rënda.

Vdekja ndodhi në spitalin Ca ‘Foncello, ku ajo ishte e shtruar në gjendje shumë të rëndë që prej së shtunës, deri dje kur ndërroi jetë në reanimacion.

Motra 25-vjeçare që udhëtonte me të ka pësuar lëndime të lehta dhe tashmë është liruar, ndërsa transportuesi, dëshmitar i drejtpërdrejtë i aksidentit, ka shpëtuar pa lëndime, raportojnë mediat italiane, transmeton Gazeta Express.

Sipas hetimeve të para të policisë së Trevisos, aksidenti është shkaktuar nga një dhimbje e papritur e 24-vjeçares tashmë të ndjerë që drejtonte Polo-n duke dalë në korsinë e kundërt.

Lexo edhe:  Amerikania që vendosi të jetojë në një fshat të Kosovës: E dua vjehrrën shumë (VIDEO)

E diplomuar në Universitetin e Veronës, Donika Nikollbibaj jetonte prej pesë vitesh me familjen e saj në San Michele all’Adige në provincën e Trentos dhe ishte me kombësi kosovare, vijon shtypi italian, transmeton Gazeta Express.

Donika ndoqi Universitetin e Veronës dhe punoi me kohë të pjesshme në Mediaworld në Trento për të paguar studimet e saj. Pas diplomimit donte të bënte master.

Ishte një vajzë shumë bujare, në vitin 2020 në profilin e saj në Facebook shkruante t’i dhuruar flokët e saja për bamirësi.

You may also like