Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport 5 ndeshjet e fundit që do t’i zhvillojnë Arsenali dhe Tottenhami në Premier League

5 ndeshjet e fundit që do t’i zhvillojnë Arsenali dhe Tottenhami në Premier League

by rks2008


Arsenali dhe Tottenham Hotspur janë në garën e ngushtë për pozitën e katërt në Premierligë, pozitë e cila siguron pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Manchester United dhe West Ham United matematikisht janë gjithashtu në garë, por më afër pozitës së katërt janë skuadrat nga Londra.

Arsenali momentalisht renditet i katërti me 60 pikë, dy më shumë se Tottenhami i pozitës së pestë.

Lexo edhe:  Cristiano Ronaldo flet për herë të parë për trajnerin e ri Erik ten Hag

Rivalët lokal, Arsenali dhe Tottenhami, do të përballen me njëra-tjetrin më 12, në ndeshjen ku mund edhe të përcaktohet shumëçka.

Pesë ndeshjet e ardhshme të Arsenalit dhe Tottenhamit:

You may also like