Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Interi ka ngecur në vitet 1960-ta, ndërsa Milani po luan futboll modern

Interi ka ngecur në vitet 1960-ta, ndërsa Milani po luan futboll modern

by rks2008


Arrigo Sacchi ka dhënë disa komente lidhur me dy skuadrat që janë në garë për titullin e kampionit në Serie A.

Interi dhe Milani po luftojnë njëra me tjetrën xhiro pas xhiroje, duke garuar për titullin e kampionit në Itali.

Komente për dy skuadrat ka dhënë edhe legjenda italiane e trajnerëve, Arrigo Sacchi për Gazzetta dello Sport.

Lexo edhe:  Mikel Arteta explains decision not to use Ben White after Rob Holding red card

Sacchi mendon se Milani po bën një futboll më modern krahasuar me Interin.

Arrigo Sacchi, mendon se ndërsa Interi është skuadra më e fortë në Itali, por stili i tyre i futbollit nuk është mjaftueshëm progresiv apo modern.

“Milani nuk janë skuadra më e fortë, por janë më afër me shpirtin evropian të futbollit modern, bashkë me Atalantan”, ka thënë Sacchi.

Lexo edhe:  Gary Neville makes top four prediction after Tottenham beat Arsenal

Në anën tjetër, Interi ka skuadër shumë më të fortë, por futbolli i tyre ka ngecur në vitet 1960-ta’”, ka shtuar italiani.

“Inter e luan mirë atë futboll, por është stil i skaduar që nuk ndihmon në gara ndërkombëtare”, ishin fjalët e ish-trajnerit të Italisë.

You may also like