Home Fokus E rëndë: Ky është 23-vjeçari që u vra sonte te “Ujëvara e Mirushes” në Klinë (FOTO)

E rëndë: Ky është 23-vjeçari që u vra sonte te “Ujëvara e Mirushes” në Klinë (FOTO)

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Pas të shtënave me a rmë në Klinë, një person ka humbur jetën dhe një tjetër është pIagosur.

Sinjali mëson se personi që u vra sonte është Fazli Hoxha, 23 vjeç nga fshati Gollubovc i Malishevës.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

“Në 20:43 minuta policia është njoftuar se ka të shtëna me a rmë z jarri dhe dyshohet për të pIagosur. Me të arritur në vend të ngjarjes, është konstatu se dy persona janë të lënduar. Janë dërguar në Qendrën e mjekësisë familjare pastaj janë dërguar në emergjencën e Pejës. Pas pak kohe, mjeku kujdestar e ka konfirmuar vdekjen e njërës viktimë”, tha Gashi.

Lexo edhe:  Kosovari merr veturën me qira në Mal të Zi dhe ia shet vëllait në Lipjan, vet niset për Rusi

You may also like