Home Fokus Hakmarrje – Ky dyshohet të jetë motivi i tragjedisë në Klinë ku mbeti i vdekur 23 vjeçari

Hakmarrje – Ky dyshohet të jetë motivi i tragjedisë në Klinë ku mbeti i vdekur 23 vjeçari

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sonte në Klinë, ku në afërsi të një restoranti u v ra 23-vjeçari Fazli Hoxha dhe u pIagosën dy vëllezërit e tij.

Burimet e Sinjalit bëjnë me dije se sipas informatave të para motivi për v rasjen e 23-vjeçarit dyshohet se është hakmarrja për një incident të mëhershëm në Itali.

Për këtë v rasje të rëndë, Sinjali raportoi se janë arrestuar pesë persona, ku i dyshuari kryesori është Agron Gashi nga fshati Sferkë.

Lexo edhe:  Një burrë lahet lakuriq në fontanën te sheshi “Zahir Pajaziti” (VIDEO)

Policia në vendin e ngjarjes ka sekuestruar gjësende të rrezikshme si th ika, zinxhir, lopatë, që për Prokurorinë flasin për një “pritë” klasike të organizuar nga të dyshuarit.

Siç mëson Sinjali, njëri nga vëllezërit e 23-vjecari është pIagosur me armë z jarri, ndërsa tjetri është pIagosur me lopatë në kokë. Sipas burimeve të Sinjalit, viktimat kanë qenë për iftar në restorant me familje, kur u përballën me të dyshuarit.

Lexo edhe:  Ky është personi që dyshohet se plagosi dy personat në Pejë (FOTO)

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

You may also like