Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Tyson Fury tregon arsyen e pensionimit

Tyson Fury tregon arsyen e pensionimit

by rks2008


Kampioni i peshave të rënda në WBC, Tyson Fury ka treguar se të tërhiqet nga boksi në mënyrë që të kalojë më shumë kohë me gruan e tij dhe fëmijët e tyre.

Fury, i cili mundi Dillian Whyte në Wembley të shtunën e kaluar, theksoi se asnjë shumë parash nuk mund ta bindë atë të ndryshojë mendje.

Lexo edhe:  Sol Campbell has made his prediction ahead of the north London derby

“Unë jam i lumtur, jam i shëndetshëm, kam ende trurin tim, ende mund të flas. Kam një grua të bukur, kam gjashtë fëmijë. Kam rripa të panumërt, kam shumë para, kam sukses, famë, lavdi.

“Boksi është një sport shumë i rrezikshëm, ju mund të nxirreni jashtë me një grusht siç e kemi parë të shtunën mbrëma, dhe duhet vetëm një goditje e pafat dhe mund të mos ngriheni”.

“Unë do të largohem ndërsa jam i pari. Jam i pamposhtur, vetëm njeriu i dytë në histori që doli në pension si kampion i pamposhtur i peshave të rënda.

Lexo edhe:  Arsenal can sign two top strikers for just £42.4m

Jam shumë, shumë i lumtur dhe shumë i kënaqur në zemrën time me atë që kam bërë dhe atë që kam arritur”.

Unë kam mjaft para. Kam mjaftueshëm nga gjithçka që kam nevojë. Jam shumë njeri i thjeshtë. Unë ngas një VW Passat 07.

Jam një person shumë normal, nuk kam nevojë për tonelata me para për t’i bërë përshtypje të gjithëve”, përfundoi Fury.

Lexo edhe:  Cadizi dhe Real Madridi – Shiko këtu ndeshjen

You may also like