Copyrighted.com Registered & Protected
Home Fokus Hajrije spikerica ende merr rrogë nga Kosova, ja në cilin qytet të Kosovës jeton

Hajrije spikerica ende merr rrogë nga Kosova, ja në cilin qytet të Kosovës jeton

by rks2008


Daut Haradinaj ka thënë se Komuna e Prishtinës që disa vjet i jep pagë moderatores së RTP-së në kohën e ish-Jugosllavisë, Hajrie “Spikericës”.

“Nuk kisha leju me marrë rroga Hajrie “Spikerica” dhe 16 të tjerë që i kanë shërbyer Jugosllavisë me nder kundër këtij populli…” është shprehur Haradinaj.

“Merr Hajria rrogë?”, pyeti gazetari që drejton emisionin, Arsim Lani.

Lexo edhe:  U ndanë para dy vitesh, 21-vjeçari i zë pritën ish të dashurës dhe e bën për spital / DETAJE

“Merr edhe mirë dhe kurrë s’e ka kryer asnjë shërbim për këtë qytet që tash merr rrogë”, ka vazhduar Haradinaj.

“Vetë e 16-ta, nuk punojnë. Jetojnë në kryeqytet dhe në periferi të qytetit”, shtoi Haradinaj.

“Ka edhe shumë të tjerë që marrin rrogë në kryeqytet dhe nuk jetojnë fare në Kosovë”, ka shtuar Haradinaj.

Lexo edhe:  Ekskluzive: Ky është punëtori që ia vodhi 11 mijë euro shefit të tij (FOTO)

You may also like