Copyrighted.com Registered & Protected
Home Fokus Ky është ushtari i UÇK’së që i mori jetën vetes për të mos rënë në duar të serbëve (VIDEO)

Ky është ushtari i UÇK’së që i mori jetën vetes për të mos rënë në duar të serbëve (VIDEO)

by rks2008

Ish-ushtari i UÇK’së, Vesel Aruci, ka rrëfyer rastin se si e v rau një kapiten rus për të marrë hakun e Mujë Krasniqit, shkruan RepublikaOnline.

Aruci tregoi se mercenarin rus e v rau në kufi gjatë Betejës së Kosharës.

“Bile veç një hak që e kam marrë, mercenarin e Rusisë që ma ka pru Zoti me e v ra në kufi në Koshare. Ai ka qenë rasti më i mirë për h akmarrjen e shokëve. E kam pasur rastin, normalisht në bashkëpunim me shokët, por unë e kam pasur afër edhe e kam v ra”, është shprehur Aruci

Lexo edhe:  Ky është ushtari i FSK-së që dyshohet se rrahu bashkëshorten dhe kërcënoi Policinë – Familja e ndau foshnjën 3-muajshe nga gruaja e tij

Tutje, ai tha se edhe kryeministri rus e ka përmendur në Kuvendin e Rusisë që është v rarë një kapiten rus.

“Kryeministri rus në parlament e ka përmend që na u ka v ra një kapiten rus. Kur me pyeten gazetarët amerikanë çka të ka shty që e ka v ra, ju thash me e marrë hakun për Mujë Krasniqin shokut tim Rifat Mziut dhe atyre shokëve që kanë rënë në betejën e Pashtrikut”, shtoi Aruçi.

Lexo edhe:  Kopjimet e sofistikuara për patentë shofer – Detaje se si u kap një kandidat duke kopjuar në testim

Ai tutje përmendi edhe një luftëtar tjetër i cili i kishte marrë jetën vetes për të mos rënë në duart e serbit./RepublikaOnline

You may also like