Copyrighted.com Registered & Protected
Home Fokus Policia tregon çka u gjet në vendin e ngjarjes ku humbi jetën 23 vjeçari

Policia tregon çka u gjet në vendin e ngjarjes ku humbi jetën 23 vjeçari

by rks2008


Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur arma me të cilën dyshohet se është v rarë mbrëmjen e së enjtes, 23-vjeçari nga Malisheva.

Në raport thuhet se janë gjetur edhe tri gëzhoja dhe një fishek.

“Fsh. Volljakë, Klinë 28.04.2022 – 20:40. Lidhur me rastin, është gjetur dhe konfiskuar pistoleta, e cila është përdorur në kryerjen e veprës në fjalë, ndërsa në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar 3 gëzhoja dhe 1 fishek. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport.

Lexo edhe:  “Ma ke shkatërru jetën, kom me t’myt”, detaje nga ngjarja

Motivi i kësaj tragjedie sipas informatave të para dyshohet se është hakmarrja për një incident të mëhershëm që ka ndodhur në Itali.

Gazeta Sinjali ka raportuar se pesë të dyshuarit në lidhje me këtë rast janë: Agron Gashi, Ardit Gashi, Nderim Gashi dhe Bahri Gashi, ndërsa i dyshuari kryesor është Agron Gashi nga fshati Sferkë i Malishevës.

Shënim: Personat e apostrofuar në këtë artikull prezumohen të pafajshëm derisa fajësia e tyre të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

Lexo edhe:  Vjen ’kërcënimi’ serioz për Kurtin, paralajmërohet destabilizim

You may also like