Copyrighted.com Registered & Protected
Home Fokus Polici që pIagosi dy të rinj në Mramor të Prishtinës dyshohet të jetë serb

Polici që pIagosi dy të rinj në Mramor të Prishtinës dyshohet të jetë serb

by rks2008


Dy persona kanë mbetur të pIagosur sot si pasojë e të shtënave me armë në Mramor të Prishtinës.

Si pasojë, të pIagosurit nga ky rast janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për trajtim të mëtutjeshëm.

Por i dyshuari për pIagosje në këtë rast është një zyrtar policor.

Insajderi mëson nga banorët e fshatit Mramor se polici ka qenë i komunitetit serb ndërsa dy personat e pIagosur kanë qenë motoristë.

Lexo edhe:  “E kam një plumb, me atë plumb ka me t'myt”, llomiti vëllezërit, axhën dhe kërcënoi gruan e tij, kështu ndodhi ngjarja

Në kohën kur ka ndodhur rasti, polici ka qenë pa uniformë zyrtare dhe me familje.

Ngjarja ka ndodhur shumë afër liqenit të Badovcit.

Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci konfirmoi se rreth orës 15: 30 është pranuar një informacion për një pIagosje me armë zjarri dhe se Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur në të dhënat e para, janë ngritur dyshimet se dy persona kanë marrë pIagë nga arma e zjarrit.

Lexo edhe:  Momenti emocionues kur Hysni Gucati arrin në shtëpi dhe përqafon nipat e mbesat (VIDEO)

Ai shtoi se të pIagosurit janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për të marrë trajtim mjekësor.

“Deri më tani nuk ka ndonjë informacion shtesë se cila ishte arsyeja e të shtënave me armë zjarri nga të cilat u pIagosën dy persona. Hetuesit policor kanë nisur një hetim për sqarimin e të gjitha rrethanave që karakterizojnë rastin”, tha Borovci.

Lexo edhe:  Viktima sapo kishte dalë nga Gjykata me armë në brez, ekzekutimi u krye me kallashnikov

You may also like