Home Fokus Policia jep detaje për aksidentin tragjik, i dyshuari iku nga vendi i ngjarjes në këmbë

Policia jep detaje për aksidentin tragjik, i dyshuari iku nga vendi i ngjarjes në këmbë

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Dje ka ndodhur një aksident me fatalitet në rrugën Gjilan – Kamenicë ku ka humbur jetën një person.

I dyshuari mashkull derisa ishte duke drejtuar një automjet kombi për arsye ende të panjohura ka dalë në shiritin e kundërt të lëvizjes dhe ka goditur një veturë.

Si pasojë e aksidentit, një person është dërguar pa shenja jete në Qendren emergjente të Gjilanit, ndërsa një person tjetër ka pësuar lëndime trupore.

Lexo edhe:  50 Cent performon me simbolin e shqiponjës dykrenare

I dyshuari pas aksidentit është larguar në këmbë nga vendi i ngjarjes.

Ky është njoftimi i plotë i policisë:

Rr. Gjilan –Kamenicë, 30.04.2022-19:00. I dyshuari mashkull kosovar deri sa ishte duke drejtuar automjetin VW kombi për arsye të pa njohura del në shiritin e kundërt të lëvizjes dhe godet veturën Lada Riva të cilën e drejtonte viktima mashkull kosovar. Si pasojë e aksidentit viktima është dërguar ne Qendrën emergjente të Gjilanit pa shenje jete, lëndime trupore ka pësuar edhe pasagjeri mashkull kosovar i cili pas marrjes se tretmanit mjekësor lirohet në shtëpi. I dyshuari pas aksidentit është larguar nga vendi i ngjarjes në këmbë në drejtim të pa njohur. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet ne IML për obduksion.

Lexo edhe:  Vetura godet dy vajza në Prishtinë, shoferi ikë nga vendi i ngjarjes (VIDEO)

You may also like