Copyrighted.com Registered & Protected
Home Fokus E rëndë: I riu dyshohet se njëherë u rrah e më pas u vra (FOTO)

E rëndë: I riu dyshohet se njëherë u rrah e më pas u vra (FOTO)

by rks2008


26-vjeçari Faton Haxhaj nga fshati Greikoc i Komunës së Suharekës sot ka vdekur.

Sipas burimeve të Indeksonline, ai dyshohet që fillimisht është rr ahur e më pas është q ëlluar me k allashnikov.

Pas pIagëve të marra, ai ka ndërruar jetë rrugës për në Spitalin Rajonal të Prizrenit.

Policia ka gjetur armën e tipit AK47 rreth 20-30 metra afër shtëpisë së viktimës, që dyshohet të jetë përdorë në këtë rast.

Lexo edhe:  Lajm i mirë: Të hënën ekzekutohen pagesat për këtë kategori të personave

“Pas marrjes së informatës, njësitë e Policisë kanë dalë në vendin e ngjarjes, në fshatin Greikoc të Suharekës dhe në një objekt përcjellës, 20 deri në 30 metra larg shtëpisë së viktimës, është gjetur një a rmë AK-47 e cila dyshohet se është përdorur në këtë rast. Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurori i shtetit dhe rasti është duke u trajtuar si “Vdekje e dyshimtë”, ka deklaruar Gashi.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar për procedura të mëtutjeshme në Institutin e Mjekësisë Ligjore./Indeksonline/

Lexo edhe:  Me thikë e armë, tre persona terrorizojnë shoferin e ‘Express Postës’ në Prishtinë – ia grabisin të gjitha paratë dhe veturën

You may also like