Home Sport Lojtarët e Atletico Madridit nuk pranojnë t`i bëjnë gardën e nderit Real Madridit

Lojtarët e Atletico Madridit nuk pranojnë t`i bëjnë gardën e nderit Real Madridit

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Atletico Madridi nuk duan t`i bëjnë gardën e nderit kampionit, Real Madridit.

Ekipi i Diego Simeones nuk pranojnë t`i bëjnë koridorin e nderit kampionit të sapo shpallur, në ndeshjen e cila zhvillohet të dielën në ‘Wanda Metropolitano’.

Tradita e do që ekipi kampion të mirëpritet në atë mënyrë, por njejtë nuk mendojnë lojtarët e ‘Rojiblancos’.

Mbrojtësi i Atletico Madrid, Jose Gimenez tha se do ia urojnë titullin Realit, por gardën e nderit nuk do ta bëjnë pasi kanë respekt për tifozët e tyre.

“Ne i urojmë ata, por kemi shumë respekt për tifozët tanë”, tha Gimenez.

Ndërsa kapiteni Jan Oblak nuk preferon as të bëjë apo të marrë gardën e nderit.

“Si kapiten jam një nga ata që nuk më pëlqen të jap apo të marrë gardën e nderit.

Por në fund klubi vendos dhe ne do të bëjmë gjithçka që është e nevojshme”, tha portier i Atleticos.

Real Madridi u shpall kampion, disa javë para perfundimit të sezonit në La Liga.

You may also like