Home Fokus Zbulohet spiuni kosovar i cili bashkëpunonte me serbët, nga ky qytet (VIDEO)

Zbulohet spiuni kosovar i cili bashkëpunonte me serbët, nga ky qytet (VIDEO)

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Ish e burgosura politike dhe themeltarja e aksionit të Pajtimit të Gjaqeve ka rrëfyer një rast ekskluziv për emisonin n’Demos, se si e kishte kuptuar që po ndiqej nga UDB-ja, shkruan Gazeta Demos.

Have Shala vazhdimisht ka qenë e ndjekur nga shërbimet sekrete të serbisë, nga UDB-ja.

“Ne pas daljës nga burgu kemi qenë vazhdimisht të përcjellur nga UDB-ja. Më ka ndodhur një rast, nuk e kamë thënë diku tjetër, po e them këtu për herë të parë. Kam shkuar tek nëna ime në spital, dhe në lift hyri një burrë i rrethit të Klinës, unë nuk e dija ai më tregoi vetë, e shikova në sy, dhe ende pa e përshëndet, ai më tha të betohëm për kokë të fëmijëve, unë jam duke të përcjell edhe ty dhe Robertin, por të betohem që unë nuk kam dërgu informacione për juve.

Lexo edhe:  Arrestohet shoferi që goditi dy vajzat e reja në Prishtinë (VIDEO)

Kur kam dalë prej lifti i kam thënë, ulu unë dhe ti do të bisedojmë. Atë që ti je ka e bën, nëse nuk e bën ti, e bën dikush tjetër, ama mendohu për fëmijët e tu. Ai u zverdh nga fakti që ai u zu prej vetëvetës. I thash mua nuk mund të më bësh asgjë sepse unë bëj jetën time, por ja bënë fëmijëve të tu, sepse herët a vonë fëmijët e tu do të tërpurohen nga veprimet e tua. Më tha që të betohem se nuk do e bëj më. I thash shko betohu te fëmijët e tu, dhe iku.” ka rrëfyer ajo në emisonin n’Demos.

Lexo edhe:  Kjo është maturantja kosovare e cila mori më së shumti pikë në Testin e Maturës | FOTO

Rrëfimi i plotë:

The post Zbulohet spiuni kosovar i cili bashkëpunonte me serbët, nga ky qytet (VIDEO) appeared first on gazetaas.

You may also like