Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Paulo Dybala ka vendosur ti bashkohet Interit në verë

Paulo Dybala ka vendosur ti bashkohet Interit në verë

by rks2008


Paulo Dybala është afër arritjes së një marrëveshjeje katërvjeçare për t’iu bashkuar Interit në një transferim të lirë këtë verë.

Sipas gazetës italiane Gazzetta dello Sport, 28-vjeçari ka marrë vendimin e tij dhe është gati të bashkohet me Nerazzurrëve, ku do të fitojë gjashtë milionë euro neto në sezon plus bonuse.

Dybala ka tërhequr një interes të konsiderueshëm, me Atletico Madridin veçanërisht të interesuar, si dhe klube në Ligën Premier, por kanë qenë Nerazzurrët, interesi i të cilëve ka qenë më i fortë.

Lexo edhe:  Mikel Arteta delivers update on Gabriel and Ben White injuries ahead of Newcastle vs Arsenal

Interi e ka bindur Dybalan që të bëjë lëvizjen mbi bazën se atij do t’i besohet se do të jetë një pjesë qendrore e projektit të tyre sportiv duke filluar nga sezoni i ardhshëm, ndërsa ai gjithashtu dëshiron të qëndrojë në Itali në vend që të kalojë në një ligë tjetër.

Drejtori ekzekutiv i Nerazzurrëve, Beppe Marotta, gjithashtu ka luajtur një rol në bindjen e argjentinasit, me drejtuesin që gëzon një marrëdhënie të mirë me të që kur e solli në Juventus nga Palermo në verën e vitit 2015.

Lexo edhe:  VIDEO/ Goli i Lionel Messit për PSG-në kundër Montpellier

Dybala do të nënshkruajë një marrëveshje katërvjeçare me Nerazzurrët, e cila do ta shohë atë të fitojë 6 milionë euro neto në sezon, njësoj si Lautaro Martinez dhe Marcelo Brozovic, pas zgjatjeve të kontratave, plus bonuse të rëndësishme.

You may also like