Home Fokus Vehbi Kajtazi: Po, UÇK-ja ka kryer krime lufte (VIDEO)

Vehbi Kajtazi: Po, UÇK-ja ka kryer krime lufte (VIDEO)

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled

Gazetari Vehbi Kajtazi ka thënë se Ushtria Çlirimtare e Kosovës ka kryer krime lufte.

Kajtazi tha se pjesëtarë të UÇK-së kanë kryer krime por duhet të gjenden kush janë ata, shkruan Jepi zë.

“Këta njerëz janë të pafajshëm, derisa të vërtetohet e kundërta. Këta e kanë udhëhequr një luftë që sot na jemi të lirë, e mirë e keqe, me gabime, pa gabime”, tha Kajtazi teksa fliste për ish krerët e UÇK-së në Hagë.

Lexo edhe:  Pamje të aksidentit tragjik në Gjakovë ku humbi jetën i riu kosovar (VIDEO)

“Kanë bërë gabime, unë e kam thënë në këtë studio dhe në plot vende. Po, UÇK-ja ka kryer krime lufte, por duhet me gjetë kush. Pjesëtarë të UÇK-së kanë kryer krime lufte, janë vërtetuar edhe në Gjykata”, shtoi ai tutje në RTV Dukagjini.

Ndiqeni nga minuta 11:00:

Lexo edhe:  Ky është ish- ushtari i UÇK-së që mbrëmë u plagos në uniformën e Policisë së Kosovës (FOTO)

You may also like