Home Sport Fabio Capello tregon arsyen pse po dështon Manchester City në ndeshje të mëdha

Fabio Capello tregon arsyen pse po dështon Manchester City në ndeshje të mëdha

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Një tjetër mundësi e humbur për Guardiolën për të fituar Champions Leaguen.

Sipas “Sky”, Fabio Capello analizon zhgënjimin e Guardiolës dhe të Manchester City.

“Ata synonin Champions League. Guardiola që pas largimit nga Barcelona nuk mund ta fitoj atë trofe.

Ai u përball me një Real Madrid që nuk dorëzohet kurrë.

Por edhe Guardiola duhet të mendojë diçka ndryshe, nuk mund të luash gjithmonë pa qendërsulmues.

Real Madrid bëri një ndeshje perfekte dhe padyshim që e meritonte.

Ancelotti ka një filozofi loje dhe i injekton një psikologji ndryshe ekipit të tij, është fenomenal. Ka favorin se ka dhe një ekip me profesionist të vërtetë.”

You may also like