Home Sport Interi dhe Empoli – Shiko këtu ndeshjen

Interi dhe Empoli – Shiko këtu ndeshjen

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Interi është nikoqir i Empolit në kuadër të xhiros së 36-të në elitën e futbollit italian Serie A.

Neroazzurët në këtë takim vijnë pas fitores shumë të vështirë ndaj Udineses 1-2, derisa Empoli pas humbjes 1-3 nga Torino.

Inter vazhdon luftën për titull dhe synon të marrë tri pikë të radhës, derisa Empoli ka siguruar matematikisht mbijetesën dhe synon vetëm të shkaktojë befasi.

Tanimë dy skuadrat kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë sfidë shumë të rëndësishme për vendasit.

Interi: Handanovic, Skriniar, De Vrij, DiMarco, Dumfries, Perisic, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Lautaro, Correa.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE

Shiko ketu ndeshjen – LIVE

You may also like