Copyrighted.com Registered & Protected
Home Fokus Kompania shqiptare e Nazif Destanit “Ecolog” prodhon veturë elektrike

Kompania shqiptare e Nazif Destanit “Ecolog” prodhon veturë elektrike

by rks2008


Nazif Destani, miliarderi shqiptar ( pronar i “Ecolog-International) ka promovuar veturën e parë elektrike evropiane “Next e GO Mobile” sonte në Berlin. Vetura filloi prodhimin e saj vitin e kaluar.

Zgjidhja për lëvizshmëri të qëndrueshme qëndron në përdorimin e produkteve gjithnjë e më gjatë; jo duke i hedhur ato, por duke i vendosur në një rreth ripërtëritjeje dhe ripërdorimi që është krijuar për të optimizuar përdorimin e burimeve. Dhe kjo kërkon risi që në fillim… në produkt, në prodhim dhe në të gjithë ekosistemin që shkon me të! Qëllimi përfundimtar për të gjithë ne si prodhues automjetesh duhet të jetë të ndërtojmë automjete që janë të përshtatshme për qëllimin, të dizajnuara për të qëndruar me karakteristika të optimizuara të ripërdorimit. Riorientimi duhet të shkojë përtej vetëm produktit dhe të përfshijë mënyrën tonë të jetesës. Lexoni më shumë rreth qasjes sonë përçarëse ndaj lëvizshmërisë së qëndrueshme më poshtë.

Lexo edhe:  Kosovaro u dërgon familjarëve foto intime të gruas: Kjo dhe motrat e saj shiten për para

Next.e.GO Mobile SE, prodhuesi i pavarur gjerman i automjeteve elektrike urbane, ka njoftuar se ka nënshkruar një partneritet global me NR Sports, përgjegjës për menaxhimin e karrierës së Neymar Jr. Futbollisti brazilian do të jetë i ri global i e.GO Mobile ambasadori i markës.

Neymar Jr. do të zbulojë formacionin e kompanisë 2022 – të quajtur e.wave X – Ai është ambasador i brendit të njohur të veturave.

Lexo edhe:  Zbulohet se kush është gruaja që po ia kërkon burrit 10 mijë euro për t’i kthyer fëmijët në shtëpi

You may also like