Copyrighted.com Registered & Protected
Home Fokus Flasin familjarët e të dyshuarve që i morën jetën 23 vjeçarit Fazli Hoxha (VIDEO)

Flasin familjarët e të dyshuarve që i morën jetën 23 vjeçarit Fazli Hoxha (VIDEO)

by rks2008

Amrush Gashi ka demantuar deklaratën e babait të tij, Miftar Gashi, i cili deklaroi se v rasjen e viktimës e bëri vëllai i tij. Sipas familjarëve, ai ka çrregullime psiko-organike.

Personi që po i shpreh ngushëllimet për djalin e familjes Hoxha është Amrush Gashi, familjar i të dyshuarve për v rasjen e javës së kaluar në Klinë.

Lexo edhe:  ‘Të shkoi kerri’/ 36-vjeçari kosovar e ndjek nga pas dhe e kap vetë hajnin që ia vodhi G Class-ën prapa lokalit

Ai po i kërkon falje familjes Hoxha nga Gollubovci i Malishevës, për deklaratën që kushëriri i të dyshuarve, Miftar Gashi, e dha për T7 para shtatë ditësh, e i cili tha se v rasjen e kreu vëllai i viktimës.

Djali i tij thotë se ka dokumentacion që vërteton se i moshuari ka çrregullim psiko-organik.

Duke demantuar deklaratën e 80 vjeçarit, Amrush Gashi shprehet i mërzitur shumë nga kjo ngjarje e rëndë.

Lexo edhe:  “A t’kom thanë mos um hajde n’shpi” – Nip e dajë bëhen llom – Kështu ndodhi ngjarja

Javën e kaluar T7 kishte tentuar të marrë një deklaratë edhe nga familjarët e viktimës, por ata nuk kishin pranuar të flasin.

Tash me rastin po merren organet e rendit.

You may also like