Home Sport Ndeshjet e mbetura të Manchester Cityt dhe Liverpoolit në Premier League

Ndeshjet e mbetura të Manchester Cityt dhe Liverpoolit në Premier League

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Me tre ndeshje të mbetura për të luajtur, lojtarët e Pep Guardiolës janë në krye të tabelës me 86 pikë, me një avantazh prej tre pikësh ndaj Reds që janë në vendin e dytë.

Deri në fund, dy skuadrat kanë nga tri ndeshje dhe do të synojnë të nxjerrin më të mirën.

Këto janë përballjet e të dyjave dhe shihet se do të kenë punë me kundërshtarë pouthjase të njëjtë, por në data të ndryshme.

Man City – 86 pikë

11 maj – Wolves (Mysafir)

15 maj – West Ham (Mysafir)

22 maj – Aston Villa (Vendas)

Liverpooli – 83 pikë

10 maj – Aston Villa (Mysafir)

17 maj – Southampton (Mysafir)

22 maj – Wolves (Vendas)

You may also like