Home Fokus E rëndë: Vritet një person në Kaçanik dhe vëllai i tij i lënduar rëndë / DETAJE

E rëndë: Vritet një person në Kaçanik dhe vëllai i tij i lënduar rëndë / DETAJE

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Një person ka vdekur si pasojë e plagëve që i kishte marrë nga arma e zjarrit, në vendin e quajtur “Fusha e Pajtimit” përballë varrezave të qytetit në Kaçanik, sot rreth orës 14:00.

Po ashtu, edhe një tjetër qytetar në atë vend ka mbetur i lënduar.

Këtë për Klan Kosovën e bëri të ditur zëdhënësi për media në Drejtorinë Rajonale të Policisë së Kosovës në Ferizaj, Kanun Veseli.

Lexo edhe:  Ky është 24-vjeçari që iku nga vendi i ngjarjes pasi goditi me veturë dy vajzat në Prishtinë (EMRI/MBIEMRI)

“Policia e kishte marrë informacionin se dy persona kishin marrë plagë nga arma e zjarrit. Mjeku prezent në vendin e ngjarjes e ka konfirmuar vdekjen e viktimës”.

“Ndërsa, personi tjetër i lënduar është transportuar për ndihmë mjekësore në Ferizaj, dhe më pas në Prishtinë”,ka thënë Veseli.

Tutje, ai ka shtuar se policia është në vendin e ngjarje, po e heton zbardhjen e këtij rasti dhe është në kërkim të personave të dyshuar.

Lexo edhe:  “Kemi vrarë fëmijë, gra e burra në Kosovë”, serbi rrëfen krimet e bëra të Serbisë në Kosovë (VIDEO)

You may also like