Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Formacioni i “frikshëm” i Manchester Cityt me Erling Haalandin dhe 2 transferime të tjera

Formacioni i “frikshëm” i Manchester Cityt me Erling Haalandin dhe 2 transferime të tjera

by rks2008


Sulmuesi norvegjez thuhet se tashmë i ka kaluar testet mjekësore dhe do të nënshkruajë gjatë kësaj jave kontratën që e mbanë në Etihad Staidum deri në qershor të vitit 2027.

Haaland do të fitojë një pagë mbi 400 mijë euro, derisa me bonuse ajo shkon mbi 500 mijë euro, nëse arrin t’i plotësojë kushtet e ofruara nga Citizens.

Lexo edhe:  Cristiano Ronaldo flet për herë të parë për trajnerin e ri Erik ten Hag

Me transferimin e tij, Manchester City do të kishte një super skuadër, shtuar këtu edhe Pau Torresin e Villarrealit dhe Frenkie de Jongun e Barcelonës.

Mbrojtësi i Villarealit po kërkohet nga kampioni në fuqi i Ligës Premier, derisa holandezi mund të shkëmbehet me Bernardo Silvan.

Gjithashtu edhe Frenkie de Jong është në listen e dëshirave të Pep Guardiolës për sezonin e ardhshëm.

Lexo edhe:  Duhet një fitore e jona dhe një humbje e Milanit

Më poshtë mund të shikoni formacionin e ri të Cityt me lojtarët si Haaland, De Jong e Torres.

You may also like