Home Sport Juventusi dhe Interi – Shiko këtu ndeshjen

Juventusi dhe Interi – Shiko këtu ndeshjen

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Në Stadio Olimpico të Romës zhvillohet finalja e Kupës së Italisë ndërmjet Juventusit dhe Interit, duel i njohur si Derby d’Italia.

Për të arritur në finale, Zonja e Vjetër eliminoi Fiorentinan, kurse zikaltrit u treguan më të fortë se rivali lokal, Milan, në gjysmëfinale.

Strategët Massimiliano Allegri dhe Simone Inzaghi i kanë caktuar taktikat dhe kanë bërë përzgjedhjen e ekipeve që do të startojnë nga fillimi.

Juventusi: Perin, Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro, Cuadrado, Zakaria, Rabiot, Bernardeschi, Dybala, Vlahovic.

Interi: Handanovic, Skriniar, De Vrij, D’Ambrosio; Darmian, Barella, Brozovic, Çalhanoglu, Perisic, Lautaro Martinez, Dzeko.

Bianconerët e mbajnë rekordin me 14 trofe të Coppa Italia, kurse Nerazzurrët e kanë fituar shtatë herë.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE

Shiko ketu ndeshjen – LIVE

You may also like