Home Sport Real Madridi dhe Levante – Shiko këtu ndeshjen

Real Madridi dhe Levante – Shiko këtu ndeshjen

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Real Madridi është nikoqir i Levantes në kuadër të xhiros së 36-të në elitën e futbollit spanjoll La Liga.

Kryeqytetasit spanjoll luajnë këtë ndeshje pa presion, pasi tanimë janë shpallur zyrtarisht kampion të Spanjës.

Në anën tjetër për Levanten kjo është ndeshja vendimtare, pasi një humbje në Santiago Bernabeu do të bënte të binin zyrtarisht nga elita e futbollit spanjoll.

Los Blancos synojnë të rikthehet te fitorja pas humbjes në derbi nga Atletico, derisa Levante ka udhëtuar drejt Madridit për befasi.

Real Madridi: Courtois, Vallejo, Nacho, Lucas, Mendy, Camavinga, Modric, Valverde, Vini Jr, Benzema, Rodrygo.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE

Shiko ketu ndeshjen – LIVE

You may also like