Home Sport Tottenhami dhe Arsenali – Shiko këtu ndeshjen

Tottenhami dhe Arsenali – Shiko këtu ndeshjen

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Derbi i madh londinez mes Tottenhamit dhe Arsenalit do të zhvillohet sonte në Tottenham Hotspur Stadium.

Dy rivalët e mëdhenj të kryeqytetit anglez do të kenë një ndeshje të zjarrtë pasi janë në garë për vendin e katërt, vend që i dërgon skuadrat edicionin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve.

Aktualisht pozita e katërt mbahet nga Arsenali me 66 pikë, katër më shumë se Spurs.

Vendasit synojnë t’i marrin tri pikë nga kjo përballje, derisa skuadra e Mikel Artetas do të kënaqej të merrte edhe një pikë nga kjo përballje për ta mbajtur distancën.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE

Shiko ketu ndeshjen – LIVE

You may also like