Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Karim Benzema barazon me gola legjendën e Real Madridit

Karim Benzema barazon me gola legjendën e Real Madridit

by rks2008


Karim Benzema vazhdon të thyejë rekordet njëri pas tjetrit.

Sulmuesi francez shënon pandërprerë, duke qenë frika e çdo mbrojtësi dhe portieri kundërshtar.

Sulmuesi 34-vjeçar gjeti rrjetën në minutën e 19-të të ndeshjes së Real Madridit ndaj Levantes, duke shënuar 2-0.

Me këtë gol, Benzema arriti në 323 me Real Madridin duke u barazuar me gola me legjendën e klubit Raul, i cili ka shënuar 323 gola me Real Madridin.

Benzema i ka shënuar këto 323 gola në 603 ndeshje, ndërsa Raul i kishte shënuar 323 gola në 741 ndeshje.

Lexo edhe:  Arsenal reach ‘full agreement’ for Mikel Arteta’s first summer signing

Tani është çështje kohe për ta kapërcyer Raulin, ndërsa përballë është vetëm Cristiano Ronaldo që ka shënuar 450 gola me fanellën madrilene.

You may also like