Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Real Madridi janë të sigurt se do të nënshkruajnë me Kylian Mbappen

Real Madridi janë të sigurt se do të nënshkruajnë me Kylian Mbappen

by rks2008


Real Madridi janë të sigurt se do të nënshkruajnë me Kylian Mbappe në fund të sezonit.

Këtë javë pati takime intensive në mes të të afërme të francezit dhe madrilienëve, e që e gjitha kjo po duket se ka ndikuar pozitivisht në bindjen e lojtarit për t’u transferua te “Los Blancos”.

Dëshira e kahmotshme e lojtarit ishte të luante për “mbretërit”, por situata me PSG e komplikoi shumë arritjen e marrëveshjes finale.

Lexo edhe:  Stan Kroenke to reportedly give Arsenal huge summer transfer budget for rebuild

Drejtuesit e klubit parisien i bënin presion përmes ofertave të majme 23-vjeçarit.

Sipas ekspertit të transferimeve, Fabrizio Romano, Real Madridi tani është optimist se një marrëveshje për transferimin e tij do të arrihet.

Mbappe është ende duke e shqyrtuar, por kontaktet e reja gjatë kësaj jave ishin mjaft pozitive për “Los Blancos”.

You may also like