Copyrighted.com Registered & Protected
Home Sport Arsenali do e fitojë Premier Leaguen brenda 2 viteve

Arsenali do e fitojë Premier Leaguen brenda 2 viteve

by rks2008


Ish lojtari i Arsenalit Bacary Sagna ka parashikuar me guxim se Arsenali i Mikel Arteta-s do të fitojë titullin e Premierligës brenda dy viteve.

Dhe u bëri thirrje tifozëve të Topçinjve që t’i besojnë procesit.

Pasi e mori drejtimin e Arsenlit në 2019, Arteta e udhëhoqi skuadrën e tij drejt lavdisë së FA Cup në sezonin e tij të parë si trajner.

Në ligë, Topçinjtë kanë përfunduar në vendin e tetë në dy sezonet e tyre të fundit nën drejtimin e Artetas, megjithëse kualifikimi i Champions League mbetet në duart e tyre këtë sezon.

Pavarësisht humbjes 3-0 ndaj Tottenhamit në mesjavë, Arsenali ende mban një pikë epërsi ndaj rivalëve të tyre të Londrës veriore me dy ndeshje të mbetura për të luajtur.

Lexo edhe:  Bacary Sagna makes bold Arsenal title claim

Arteta u shpërblye me një kontratë të re në fillim të këtij muaji, e cila zgjat qëndrimin e tij në klub deri në fund të sezonit 2024/25.

Bacary Sagna beson se ish-bashkëlojtari i tij në Arsenal, Arteta do t’i ketë udhëhequr Topçinjtë drejt titullit të Premier Leagues deri atëherë.

“Isha i shqetësuar se si do të performonte Arsenali këtë sezon, por ata më kanë dëshmuar se kam gabuar”, tha Sagna për The Sun.

“Është e qartë se ka një proces dhe tifozët duhet t’i besojnë procesit dhe të ruajnë besimin.

Lexo edhe:  Cagliari dhe Interi – Shiko këtu ndeshjen

“Jam i sigurt se pas dy sezonesh ata do të jenë në krye të ligës si kampionë.

“Nëse shikoni se si ata luajtën kundër Manchester Cityt në Emirates, ata i kaluan ata.

“Jo shumë skuadra mund ta bëjnë këtë dhe për të qenë në gjendje t’i tejkalosh ato, duhet të kesh shumë besim, shumë cilësi dhe nuk pashë asnjë skuadër tjetër të luajë në këtë mënyrë kundër Cityt këtë sezon.

Lexo edhe:  Ismet Munishi flet për finalen e Champions League ndërmjet Liverpoolit dhe Real Madridit

You may also like