Home Fokus U ndanë para dy vitesh, 21-vjeçari i zë pritën ish të dashurës dhe e bën për spital / DETAJE

U ndanë para dy vitesh, 21-vjeçari i zë pritën ish të dashurës dhe e bën për spital / DETAJE

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled

Dyshimet për tradhti, abuzimi me alkooIin e bixhoziin e xhelozia bëhen shpesh shkaktarë të dh unës që përjetojnë gratë në Kosovë. Një rast i tillë ka ndodhur edhe mbrëmë, në rrugën “Xheladin Hana” në Prishtinë, ku një vajzë është përballur me ish të dashurin e saj, i cili dyshohet se e suImoi për motive të xhelozisë.

Sinjali mëson se ngjarja ka ndodhur mbrëmë, pak pas mesnatës, kur Policia u njoftua për një konflikt që kaloi në suIm fizik dhe si pasojë u lëndua një vajzë 20-vjeçare.

Lexo edhe:  Arrestohet shoferi që goditi dy vajzat e reja në Prishtinë (VIDEO)

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë të ditur se më të marrë informatën, një njësi policore ka dalë në vendin e ngjarjes për të parandaluar përshkallëzimin e situatës.

Dy palët e përfshira në rast janë shoqëruar nga Policia menjëherë në stacion policor, ku kanë dhënë deklaratat e tyre lidhur me rastin.

Sinjali mëson se nga deklarata e viktimës është kuptuar se ajo ka qenë në lidhje dashurie me të dyshuarin, raport ky që kishte përfunduar para disa vitesh, por i njëjti s’ka arritur të pajtohej me këtë fakt dhe për arsye xhelozie e ka suImuar ish të dashurën.

Lexo edhe:  Ky është 24-vjeçari që iku nga vendi i ngjarjes pasi goditi me veturë dy vajzat në Prishtinë (EMRI/MBIEMRI)

Si rezultat i denoncimit, Prokurori ka dhënë urdhër që 21-vjeçari të ndalohet për 48 orë dhe të dërgohet në Qendrën e Mbajtjes, si i dyshuar për veprën penale “suIm”.

You may also like