Home Sport Goal publikon renditjen e re për Topin e Artë 2022

Goal publikon renditjen e re për Topin e Artë 2022

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Tabloidi më i madh i sportit në botë ‘GOAL’ po përcjellë nga afër kandidatët që mund të jenë të nominuarit potencial për ta fituar ‘Topin e Artë’.

Çmimi i ‘Topit të Artë’ këtë vit do të jetë edhe më interesant se vitet e kaluara, pasi si duket epoka e Messit dhe Ronaldos për vitin 2022 ka përfunduar.

Madje dyshja ikonike nuk futen fare në top-10shen e lojtarëve që e meritojnë këtë çmim.

Në vendin e parë ndodhet Karim Benzema, dhe mëse e merituar pas një sezoni fantastik me Realin.

Në vendin e dytë është Sadio Mane i Liverpoolit, ku edhe është golashënuesi më i mire i skuadrës angleze.

Dhe Salah merr top-treshen e lojtarëve që janë kandidat për këtë çmim.

1 . Karim Benzema (Real Madrid)

2 . Sadio Mane (Liverpool)

3 . Mohamed Salah (Liverpool)

4 . Robert Lewandowski (Bayern Munich)

5 . Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain)

6 . Vinicius Junior (Real Madrid)

7 . Kevin De Bruyne (Manchester City)

8 . Luka Modric (Real Madrid)

9 . Phil Foden (Manchester City)

10 . Trent Alexander-Arnold (Liverpool)

You may also like