Home Fokus Ky është avokati që ishte cak i suImit në Klinë, në mbrojtje i doli familja Gashi (FOTO)

Ky është avokati që ishte cak i suImit në Klinë, në mbrojtje i doli familja Gashi (FOTO)

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Sot, në mesditë, dy persona u pIagosën në qendër të qytetit të Klinës, në afërsi të zyrës së një avokati, pas një përIeshje të momentit, kur situata eskaloi në përdorimin e a rmës. Sinjali raportoi ekskluzivisht se në këtë përIeshje u përfshinë dy familje, Gashi dhe Daka, si dhe një avokat. Gjithë ngjarja dyshohet se ndodhi pasi tre anëtarë të familjes Daka, dyshohen se filluan suImin ndaj avokatit dhe për t’i dalë në mbrojtje këtij të fundit, ndërhyri edhe familja Gashi.

Avokati të cilit i doli në ndihmë Zafer Gashi, bashkë me djalin e tij, Fitimin, i cili më pas dyshohet se u pIagos nga Rasim Daka, është Veton Puka.

Ashtu siç raportoi Sinjali fillimisht, edhe Zafer Gashi është shprehur se dy të dyshuarit Rasimi dhe Maliqi e kanë suImuar fillimisht avokatin Puka dhe për të mos u përshkallëzuar situata, ai me djalin e tij i kanë dalë në ndihmë dhe s’kishin të bënin asgjë me problemin e tyre.

Lexo edhe:  Reagon Gani Geci për policin e plagosur: ”Nuk është i joni”

Në një deklaratë publike, Gashi ka thënë se është prerë në besë nga familja Daka, të cilët sipas tij ‘kurdisën’ siç thotë ai planin vrastar dhe i suImuan.

“Me preu në besë Rasim Daka e Maliq Daka. Unë dhe djali skishim kurfar fjalosje me te ne ishim në mbrojtje të avokatit Veton Puka te cilin e suImuan po sa doli nga zyra e ti e punës. Ne smund ta lenim vetem Avokat Vetoni pas zenkes qe pat në zyre me Maliq Daken donim ta percjellim Avokatin deri në shtepi te ti. Maliq Daka e ftoi djalin e ti, vellaun e ti , djalin e vellaut dhe nje tjetre dhe ishin te a rmatosur te katertit. Ky skenar vrastar ishte i kurdisur dhe i planifikuar nga Maliq Daka”, ka shkruar ai

Lexo edhe:  Një burrë lahet lakuriq në fontanën te sheshi “Zahir Pajaziti” (VIDEO)

Sipas tij, kur familja Daka nisi suImin, ai iu ishte drejtuar Maliq Dakës me disa fjalë.

“Ata të a rmatosur ( kater veta) kishin zenë pusi dhe menjeher na suImuan me a rmë e cila e pIagosi rënd djalim tim. Me zakone shqiptare ju drejtova me duar lart: O Maliq Daka fale kesaj here Veton Puken se a me mua”.

Ndryshe, deri më tani lidhur me këtë rast janë arrestuar pesë persona, tre anëtarë të familjes Daka, Rasimi, Maliqi dhe Erturi, djali i Zafer Gashit, Fitim Gashi, si dhe avokati Veton Puka.

Policia ka njoftuar se të dyshuarit janë ndaluar për 48 orë me urdhër të prokurorit, ndërkohë që janë sekuestruar a rmët e gëzhojat, një sprej e një brisk, që u gjetën në vendin e ngjarjes.

Burimet e Sinjalit thonë se në këtë përIeshje u përdorën a rmë nga Fitim Gashi dhe Rasim Daka, ndërsa të dyshuarit e tjerë janë përfshirë në rr ahje.

Lexo edhe:  Nafta sot pak më lirë, publikohen çmimet për derivate për 24 orët e ardhshme

Sipas burimeve brenda spitalit, Fitimi ka pësuar pIagë në këmbë, ndërsa Rasimi është pIagosur në bel, teksa Maliq Daka ka dëmtuar disa dhëmbë gjatë përIeshjes.

Të arrestuarit për këtë rast do të hetohen për kryerjen e veprave penale “v rasje në tentativë dhe pjesëmarrje në rr ahje”.

You may also like