Home Fokus Pajtohen pas 17 viteve hasmëri dy familjet kosovare (Video)

Pajtohen pas 17 viteve hasmëri dy familjet kosovare (Video)

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Familja Gashi dhe Gjata nga Podujeva, për më shumë se një dekadë ishin në hasmëri më njëra tjetrën.

Por konfIiktin që e kishin familjet mes vete vendosën t’ia lënë historisë.

E për këtë pajtim ndërmjetësuan shumë persona.

Familjarët shpresojnë se ky veprim i tyre do të ndikojë për mirë edhe tek familjet e tjera.

Lexo edhe:  Pamje të aksidentit tragjik në Gjakovë ku humbi jetën i riu kosovar (VIDEO)

Ata thonë se rrugë tjetër përveç pajtimit nuk ka.

Familjet ishin në hasmëri mes vete që nga viti 2005.

You may also like