Home Sport VIDEO/ Momenti kur Evertoni siguron mbijetesën në Premier League

VIDEO/ Momenti kur Evertoni siguron mbijetesën në Premier League

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Evertoni edhe matematikisht e ka siguruar mbijetesën në Premierligë.

Ekipi i udhëhequr nga Lampard shënoi fitore me përmbysje nga 0:2 në 3:2, duke siguruar mbijetesën në elitën e futbollit anglez.

Në minutën e 85-të, Calvert-Lewin shënoi golin e fitores dhe çmendi tifozët vendas.

Ata madje e “pushtuan” fushën për ta festuar golin që ua siguroi mbijetesën, pas një sezoni të dobët të tyre.

VIDEO

You may also like