Home Fokus Erdhi për pushime në Kosovë, vdes mërgimtari kosovar

Erdhi për pushime në Kosovë, vdes mërgimtari kosovar

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Një 62-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot në rrugën ‘Remzi Ademi’ në Prizren, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se i ndjeri kishte ardhur ditë më parë në pushime në Kosovë dhe jetonte i vetëm këtu, pasi që familjarët i kishte në Angli, teksa ende nuk dihen shkaqet që shkaktuan vdekjen e tij.

Lexo edhe:  Dhurata Dora dhe Elvana Gjata vijnë me “Gajde”

Në vendin e ngjarjes ka dalë krim teknika dhe hetuesi i Mjekësisë Ligjore, ku trupi i pajetë i 62-vjeçarit dërgohet për autopsi në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori, i cili rastin e ka cilësuar si ‘Vdekje e dyshimtë’.

You may also like