Home Sport Manchester City dhe Aston Villa – Shiko këtu ndeshjen

Manchester City dhe Aston Villa – Shiko këtu ndeshjen

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled


Edicionit 2021/22 në elitën e futbollit anglez Ligën Premier i ka ardhur fundi dhe sot zhvillohen ndeshjet e xhiros së 38-të.

Por gara për titull të kampionit do të vazhdoj deri në minutën e fundit, pasi City e Liverpool kanë vetëm një pikë diferencë para ndeshjes së fundit në kampionat.

Kampioni në fuqi, Manchester City aktualisht mban pozitën e parë me 90 pikë, duke qenë vetëm një pikë më shumë se Liverpooli në vendin e dytë.

Ndërkohë në Anfield, Liverpooli pret Wolverhampton Wanderers për kërkuar tri pikët e radhës.

Skuadra e Jurgen Klopp kërkon fitoren dhe me shpresën se Aston Villa do të shkaktojë befasinë në Etihad Stadium për të festuar titullin e kampionit.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE

Shiko ketu ndeshjen – LIVE

You may also like