Shiko këtu Çmimin e madh të Azerbajxhanit në Formula 1

[ad_1]

Janë mbyllur provat zyrtare të Formula 1 të zhhvilluara ditën e sotme, që kanë përcaktuar dhe renditjen e startit, të çmimit të madh të Baku në Azerbajxhan.

Kohën më të shpejtë, e ka regjistruar piloti i Ferrarit, Charles Leclerc. 1 minutë e 42 sekonda ishte koha e regjistruar nga Leclerc, kohë që i ka dhënë dhe “pole position”.

Prej katër javësh tashmë, Leclerc është ai që siguron kohët më të shpejta.

Nga vendi i dytë, do të niset piloti i Red Bull, Sergio Perez, ndërsa Max Verstappen, do të niset nga vendi i tretë. Hamilton do të niset nga vendi i shtatë.

Shiko ketu Formula 1 – LIVE

[ad_2]

Previous post 3 potential destinations for Nicolas Pepe
Next post Bëhet llom me veturën luksoze e Esat Drenicës i “Tik Tokut” (VIDEO)